JEWISH.ORG.PL

logo

JEWISH.ORG.PL

Wydarzenia
Home›Wydarzenia›Debaty w JCC Kraków

Debaty w JCC Kraków

By aktivo
25 czerwca 2015
2160
0
Share:

Debaty, dyskusje, spotkania w JCC Kraków:

28 CZERWCA NIEDZIELA

16:00 Nie musisz być Strongmanem żeby zostać wolontariuszem Projetu Matzeva (PL)

Specjalne spotkanie z Jonnym Danielsem – założycielem i Prezesem Fundacji „From the Depths” oraz przedstawicielami Federacji Strongman Team Poland, która jest oficjalnym partnerem Projektu Mazteva. Prowadzenie: Anna Maria Baryła (JCC Krakow).

29 CZERWCA PONIEDZIAŁEK

13:00 Robert Desmond (UK), Rajd dla Żywych. Rajd rowerowy z Auschwitz do JCC Krakow (ENG).

Spotkanie na temat dwóch rajdów rowerowych spod bramy obozu Auschwitz-Birkenau do JCC Krakow. Celem rajdów było upamiętnienie osób, które przeżyły Holokaust i podniesienie świadomości społecznej na temat współczesnego życia żydowskiego w Polsce.

30 CZERWCA WTOREK

18:30 Rabin Avi Baumol, Helena Czernek, Aleksander Prugar, Mezuza – jak ją wykonać i co z nią zrobić? (ENG)

Aleksander Prugar ze studia Mi Polin, wraz z Heleną Czernek, zaprojektował serię „Mezuza z tego domu”. Rabin Avi Baumol zapoczątkował kampanię mającą na celu przywrócenie mezuz do domów krakowskich Żydów.

21:00 Jak zdobyć Oscara. Kulisy produkcji filmu „Ida”. Spotkanie i dyskusja z Ewą Puszczyńska, producentką filmu. Spotkanie będzie poprzedzone projekcją filmu „Ida” w Żydowskim Muzeum Galicja o godz. 19:00.

1 LIPCA ŚRODA

15:00 JCC Krakow i JCC Warszawa – prekursorzy zmian żydowskiego życia w Polsce. Spotkanie z dyrektorką JCC Warszawa, Agatą Rakowiecką i dyrektorem JCC Krakow, Jonathanem Ornsteinem. (PL)

18:30 Bliski Wschód: sytuacja bez wyjścia? Regionalny kryzys z globalnymi konsekwencjami (ENG)

W panelu dyskusyjnym udział wezmą: Peter Beinart, dziennikarz i profesor dziennikarstwa na wydziale Nauk Politycznych City University of New York (CUNY), Konstanty Gebert, Gazeta Wyborcza, członek Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych, Jonathan Ornstein, dyrektor wykonawczy JCC Krakow. Dyskusję poprowadzi Adam Reichardt, New Eastern Europe.

2 LIPCA CZWARTEK

13:00 Judith Pearl Summerfield (US, NY), Silvia Perel-Levin (Geneva, Switzerland), Matias Scheines (Buenos Aires, Argentina) i Michael Akman (Hong Kong), Opowiadamy historie, aby żyć (ENG)

Multimedialna prezentacja książki Człowiek pochodzi skądś. Opowieść o wytrwałości, historii i pamięci o dziejach rodziny Motye Perela na przestrzeni ostatnich 150 lat. Motye urodził się na Ukrainie w 1903 roku. Opowiadał zwyczajne historie o życiu w sztetlu, swojej ucieczce to Ameryki w 1921 roku i o swojej determinacji w budowaniu nowego kraju. Książka pokazuje różne sposoby gromadzenia i przechowywania rodzinnych historii.

15:00 3 miasta, 2 kraje, 1 cel. JCC w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Panel dyskusyjny z udziałem dyrektorki JCC Mid-Westchester, Karen Kolodny, dyrektorki JCC Warszawa, Agaty Rakowieckiej i dyrektora JCC Krakow, Jonathana Ornsteina (ENG).

17:00 Jacqueline Nicholls (UK) i Katka Reszke (PL/USA), Nowy judaizm w sztuce – awangarda artystyczna zmieniającej się tożsamości żydowskiej (ENG).

Artystka sztuk wizualnych Jacqueline Nicholls i pisarka oraz autorka filmów Katka Reszke będą rozmawiać o roli sztuki w kreowaniu i stawianiu wyzwań współczesnej tożsamości żydowskiej.

3 LIPCA PIĄTEK

13:00 Słodki początek: Szabat i Rosz Haszana dla młodych rodzin. Dyskusja panelowa z udziałem Anne Ebersman, Karen Kolodny i Agi Legutko. Prowadzenie: Jonathan Ornstein (ENG).

13:00 Anna Chipczyńska, Krzysztof Izdebski, Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie: pomiędzy przeszłością a przyszłością. (ENG)

17:00 Warszawa, Kraków i Wrocław. Jak wygląda współczesne życie żydowskie w tych miastach i z jakimi wyzwaniami mierzą się warszawscy, krakowscy i wrocławscy Żydzi? Dyskusja panelowa z udziałem rabinów i przedstawicieli społeczności żydowskiej z Warszawy, Krakowa i Wrocławia. (PL)

18:30 Zoom na ZOOM

Kim jesteśmy? Co robimy? Skąd w centrum Warszawy wziął się kibuc? O Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej opowiedzą członkowie i członkinie organizacji (PL).

4 LIPCA SOBOTA

12:30 Mam 25/50/75 lat i chcę powiedzieć, że Kazimierz… Dyskusja międzypokoleniowa z członkami krakowskiej społeczności żydowskiej o zmianach zachodzących na Kazimierzu (PL).

16:00 Pamięć w terenie – co robimy z dziedzictwem żydowskim? (PL)

Dyskusja panelowa z udziałem Zuzanny Radzik i Jakuba Petelewicza (Fundacja Forum Dialogu między Narodami), Karoliny i Piotr Jakoweńko (Fundacja Brama Cukermana) i Michała Lorenca (Dni Pamięci o Żydowskiej Społeczności Rymanowa). Prowadzenie: Marta Duch-Dyngosz – redaktorka miesięcznika „Znak”. Dyskusja zorganizowana przez miesięcznik „Znak”.

5 LIPCA NIEDZIELA

14:00 Jedna czwarta wiele warta! Jakie znaczenie dla tożsamości ma żydowskie pochodzenie jednego z dziadków. Dyskusja z udziałem rabina reformowanego Stasa Wojciechowicza. (PL).

 

Previous Article

Księgi Pięciu Megilot według Aviego

Next Article

Żydzi dookoła świata

0
Shares
  • 0
  • +

Related articles More from author

  • Wydarzenia

    Gimelomania w Krakowie

    24 czerwca 2015
    By aktivo
  • Wydarzenia

    Nie tylko pamięć

    6 marca 2015
    By aktivo
  • WiadomościWydarzenia

    77. Rocznica Zbrodni w Jedwabnem.

    10 lipca 2018
    By Redakcja
  • SpołecznośćWydarzenia

    Marsz Wzajemnego Szacunku 2017

    7 listopada 2017
    By Tomek Jedrczak
  • WiadomościWydarzenia

    74. rocznica wybuchu powstania w getcie białostockim

    16 sierpnia 2017
    By Redakcja
  • Wydarzenia

    Warsztaty antydyskryminacyjne

    16 kwietnia 2015
    By aktivo

Leave a reply Anuluj pisanie odpowiedzi

0

Polecamy

  • Wiadomości

    Słowa Przewodniczącego EJC po akcie wandalizmu na ateńskim cmentarzu

  • Izrael i światWiadomości

    Ambasada Paragwaju z powrotem w Tel Awiwie

  • Wydarzenia

    Migracje Żydów polskich

KulturaSpołecznośćWiadomościWydarzenia

Święta Pesach 5782-2022

  • Zmarł znany izraelski pisarz Amoz Oz

    By Redakcja
    28 grudnia 2018
  • Ukazał się listopadowo-grudniowy numer  „Midrasza”  

    By Redakcja
    23 grudnia 2018
  • POLIN Music Festival: Historia między dźwiękami

    By Redakcja
    21 grudnia 2018

O NAS

Strona www.jewish.org.pl i profil na FB jewish.org.pl są jedynymi oficjalnymi mediami Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce. Znajdują się na nich informacje dotyczące aktualnych wydarzeń w Gminach oraz życia żydowskiego w Polsce i na świecie. Związek zamieszcza tam informacje o imprezach i wydarzeniach które organizuje, lub którym patronuje. Nasze media prezentują też oficjalne stanowisko Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich dotyczące życia polskich Żydów oraz publikują oświadczenia European Jewish Congress dotyczące sytuacji Żydów na całym świecie.

Strona korzysta z dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administacji.

Nasze media społecznościowe

Napisz do nas

redakcja.jewish@jewish.org.pl

Dołącz do nas na Facebooku

Copyright © 2019 jewish.org.pl. All Rights Reserved.
Strona korzysta z dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Dbając o standardy ochrony danych osobowych, w związku z wejściem rozporządzenia RODO, zaktualizowaliśmy politykę prywatności serwisu.