Noc Muzeów w JCC Warszawa
Podczas tegorocznej Nocy Muzeów, czyli 16 maja 2015 zapraszamy Was do odwiedzenia JCC Warszawa!
Jeśli nie wiecie czym jest JCC Warszawa – będziecie mieli okazję zadać pytania i wszystkiego się dowiedzieć, jeśli byliście już kiedyś w JCC, to wiecie, że i w tę noc nie może Was zabraknąć! Otwieramy o 21:30!
Wieczór rozpoczniemy wspólną Hawdalą, czyli pożegnaniem kończącego się po sobotnim zachodzie słońca Szabatu, po czym wszyscy ciekawscy będą mogli uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania i dowiedzieć się czym zajmujemy się na codzień i jak to wszystko wygląda, a nawet będą mieli możliwość wzięcia udziału w paru przykładowych zajęciach czy wydarzeniach, które organizujemy w JCC.
Program Nocy Muzeów w JCC Warszawa (więcej info poniżej):
21:30 Hawdala – wspólne pożegnanie Szabatu
21:45 Współczesne piosenki żydowskie nie tylko dla dzieci z Haną Goldstein
22:30 PostLimud – Andrzej Morozowski, “Czy żydostwo pomaga w karierze w mediach i czy są Żydzi wśród polskich polityków?”
23:30 Bima: “5 kilo cukru” – Czytanie performatywne sztuki żydowskiej z teatralnego cyklu Bima
21:30 – 01:00 Możliwość zwiedzenia JCC Warszawa i poznania jego dotychczasowych działań
Na rozgrzewkę proponujemy naukę współczesnych piosenek żydowskich, w tym tych napisanych po polsku specjalnie na zajęcia klubu dziecięcego przez prowadzącą go Hanę Goldstein – nie dajcie się zwieść, piosenki są wyzwaniem i frajdą również dla dorosłych!
O 22:30 zaprosimy na powtórkę jednych z najciekawszych zajęć na Limudzie, czyli corocznej największej żydowskiej konferencji edukacyjnej – temat główny ostatniej edycji był tyleż pojemny, co intrygujący: “Żyd”. O tym czy żydostwo pomaga w karierze w mediach i czy są Żydzi wśród polskich polityków opowie nam dziennikarz Andrzej Morozowski.
O 23:30 zapraszamy na powtórkę czytania sztuki Gura Korena “5 kilo cukru” w ramach teatralnego cyklu Bima, który organizujemy w JCC wspólnie z Polskim Ośrodkiem Międzynarodowego Instytutu Teatralnego /ITI/. Jeszcze raz będziemy mogli się przenieść poza granice nocnej Warszawy dzięki reżyserii Pawła Paszty i czytaniu wspaniałych aktorów.
Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny, ale jak wiecie (bądź nie) nie mamy ścian z gumy, więc liczba miejsc może być ograniczona. Kto pierwszy, ten lepszy! 🙂
Do zobaczenia!